Dzięki realizacji rocznych planów działań na wydziałach i w szkołach doktorskich orgaznizowane są szkolenia i spotkania w sprawie zamówień publicznych, realizacji projektów, a także dotyczące pisania publikacji, przeciwdziałania mobbingowi czy usprawnienia komunikacji. Prowadzone są seminaria naukowe.

Władze niektórych wydziałów zdecydowały się na wprowadzenie grantów wydziałowych dla młodych naukowców, inne – zwiększyły dotację na projekty dla młodych naukowców, czy też wprowadziły zniżki dydaktyczne oraz wsparcie językowe.

Na poziomie infrastrukturalnym rozwiązywane są niektóre problemy, otwarto pokoje socjalne dla pracowników.

Ponadto w Szkole Doktorskiej wprowadzono samouczki, zaś kandydatów aplikujących na promotora zobligowano do zapoznania się oraz zaakceptowania zakresu praw i odpowiedzialności promotora.