Członkowie Zespołu reprezentują młodych naukowców na kluczowych wizytacjach przedstawicieli komisji akredytujących Uczelnię. W minionym roku uczestniczyli między innymi w spotkaniach z komisarzami europejskimi w procesie oceny PG pod kątem realizacji Strategii HR4R i przedłużenia zgody do posługiwania się wyróżnieniem HR (16.06.2023 r.) oraz ekspertami z komisji oceny śródokresowej IDUB (07.09.2023 r.).

Zorganizowali I Dzień Młodego Naukowca (14.09.2023 r.) i zainicjowali cykliczne spotkania "Porozmawiajmy o... porozmawiajmy z...", które są miejscami integrującymi społeczność PG.

Zadbali o stworzenie wspólnego kanału komunikacji z młodymi naukowcami, dzięki któremu możliwa jest tzw. masowa wysyłka maili, zarówno do wszystkich młodych naukowców bądź do naukowców skupionych wokół dyscyplin naukowych na wydziałach.

Zespół zawnioskował do prorektora ds. nauki, aby na bazie wyników ankiety badającej bariery w poszczególnych jednostkach administracyjnych PG wdrożyć roczne plany działań na rzecz młodych naukowców na wydziałach i w szkołach doktorskich. W odpowiedzi władze zarówno wydziałów, jak i szkół doktorskich, opracowały plany, które będą realizowane do 06.2024 r.

Ponadto dzięki realizacji Strategii HR4R:

  • zostały uruchomione w 02.2024 r. szkolenia z pierwszej pomocy dla doktorantów i pracowników PG,
  • od 10.2023 r. Centrum HR wprowadziło onboarding dla nowo zatrudnionych pracowników,
  • w 11.2023 r. Rektor podpisał Zarządzenie wprowadzające program rozwoju kompetencji pracowników, w tym Akademię lidera dla kierowników jednostek,
  • wprowadzono niektóre druki wniosków, formularzy w formie online (np. dotyczące aplikowania o granty w programach IDUB).