Rektor PG ponownie we władzach Akademickiego Związku Sportowego | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-07-16

Rektor PG ponownie we władzach Akademickiego Związku Sportowego

Na zdjęciu prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej.
Na zdjęciu prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej/ Fot. Krzysztof Krzempek/PG
Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej pozostaje na stanowisku prezesa Akademickiego Związku Sportowego Organizacji Środowiskowej w Gdańsku w kadencji 2020-2022. Jednocześnie prof. Wilde przez kolejne dwa lata będzie zasiadał w Zarządzie Głównym AZS.

AZS jest największym stowarzyszeniem sportowym w kraju, które działa nieprzerwanie od ponad wieku. To zarazem najliczniejsza organizacja studencka na polskich uczelniach.

Gdański oddział AZS powstał blisko sto lat temu. Od początku związany był z gdańską politechniką, a od zakończenia II wojny światowej także z innymi uczelniami Trójmiasta. W ramach gdańskiego AZS działa 13 klubów uczelnianych oraz trzy sekcje wyczynowe. Co roku AZS organizuje liczne imprezy rekreacyjne, m.in. Rowerowy Potop, w którym bierze udział od 2 do 3 tysięcy uczestników, 3-4 spływy kajakowe i obóz narciarski. Zawodnicy klubu zdobyli dotychczas ponad 2,5 tys. medali w mistrzostwach Polski i ponad 200 medali w imprezach międzynarodowych.

Dodajmy, że w Akademickich Mistrzostwach Polski sezon 2018/19 był szóstym z rzędu, w którym Politechnika Gdańska zakończyła rywalizację na podium. Nasza uczelnia zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej oraz po raz siódmy z rzędu została drugą najlepszą uczelnią techniczną [czytaj także: Politechnika Gdańska po raz kolejny na podium Akademickich Mistrzostw Polski]. AMP 2019/2020 wiosną zostały zawieszone w związku z pandemią i odbędą się w okresie sierpień–październik 2020.

Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej to pasjonat sportu. Gra w tenisa ziemnego i jest miłośnikiem narciarstwa.