Za nami pierwszy, historyczny turniej Energa 3x3 CUP – fotorelacja | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2020-07-20

Za nami pierwszy, historyczny turniej Energa 3x3 CUP – fotorelacja

Widok z góry na Dziedziniec Farenheita - mecz koszykówki
For. Dawid Linkowski
Studio Budza, Kapitan Hak i Pink Panteras zwycięzcami Energa 3x3 Cup o Puchar JM Rektora Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztofa Wildego.

Pierwszy, historyczny turniej Energa 3x3 Cup o Puchar JM Rektora Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztofa Wilde, który w weekend 18-19 lipca br. odbył się przed Gmachem Głównym i na dziedzińcu Fahrenheita Politechniki Gdańskiej przyszedł do historii.

Organizatorami turnieju było Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, Stowarzyszenie 3R3, AZS Politechniki Gdańskiej oraz AZS Gdańsk.

Uczestniczące drużyny rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych – OPEN, U17 oraz U23. W sobotę odbyły się rozgrywki w kategorii OPEN. Zwyciężyła ekipa Studio Budza, która w finale pokonała Dziki Warszawa. Drugiego dnia turnieju rywalizowali zawodnicy w dwóch kategoriach wiekowych – U17 oraz U23. W tej pierwszej najlepsza okazała się drużyna Pink Panteras, która w finale pokonała Triple Rain.

W kategorii U23 zwyciężyła drużyna Kapitan Hak, która pokonała w finale Gazprom. Mecze pierwszego dnia zobaczyć można zobaczyć na oficjalnym kanale Youtube PG

– Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pomogli zorganizować nam turniej Energa 3x3 Cup o Puchar JM Rektora Politechniki Gdańskiej prof. Krzysztofa Wilde. Przeprowadzenie rozgrywek 3x3 na terenie uczelni było dla nas wyzwaniem, jednak dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób zrealizowaliśmy fantastycznie przedsięwzięcie. Przede wszystkim dziękujemy prof. Krzysztofowi Wildemu, rektorowi PG, za zaufanie i umożliwienie nam ustawienia boisk w Gmachu Głównym. Już nie możemy doczekać się kolejnego turnieju! – mówił Kazimierz Rozwadowski, z-ca dyrektora w Centrum Sportu Akademickiego PG.