PG podwójnym Akademickim Mistrzem Polski w koszykówce 3x3 | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-08-26

PG podwójnym Akademickim Mistrzem Polski w koszykówce 3x3

Męska i żeńska drużyna koszykarska PG
Męska i żeńska drużyna Politechniki Gdańskiej z medalami nagrodzona złotymi medalami podczas pierwszych Mistrzostw Polski w koszykówce 3x3
W Warszawie odbyły się pierwsze historyczne  Mistrzostwa Polski w koszykówce 3x3. Ze stolicy zespoły Politechniki Gdańskiej wróciły z czterema złotymi medalami – dwoma w klasyfikacji generalnej oraz dwoma w klasyfikacji uczelni technicznych.

W całej rywalizacji udział wzięło 37 zespołów - dziewiętnaście męskich i osiemnaście żeńskich, reprezentujących 26 uczelni wyższych. W fazie grupowej żeńska reprezentacja PG rozegrała cztery mecze, odnosząc komplet zwycięstw. Gdańszczanki pokonały kolejno Politechnikę Poznańską (12:10), AWF Gdańsk (6:4), Politechnikę Lubelską (13:6) oraz Uniwersytet Łódzki (21:4). Cztery wygrane dały naszej ekipie awans z pierwszego miejsca do najlepszej „szesnastki” turnieju. Tu po wyrównanym meczu zespół PG zwyciężył 19:16 i wszedł do ćwierćfinału.

O awans do najważniejszego meczu turnieju gdańszczanki walczyły z reprezentacją UMCS Lublin W finale rywalem była ponownie Politechnika Poznańska. Jak i w pierwszym meczu, tak i w ostatnim ostatnie słowo należało do zespołu PG, który wygrał 13:11 i w całym turnieju wywalczył „złoto” zarówno w klasyfikacji uczelni technicznych, jak i klasyfikacji generalnej. MVP żeńskiego turnieju wybrano Martynę Pyka.

Cztery mecze w fazie grupowej rozegrali także nasi koszykarze, którzy przegrali tylko jeden mecz w fazie grupowej. W ćwierćfinale gdańszczanie zmierzyli się z SGGW Warszawa. Dzięki wygranej jednym punktem 12:11, awansowali do półfinału, gdzie ich rywalem była reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego. Również to spotkanie zakończyło się jednopunktową wygraną 16:15. W finale zespół PG zmierzył się ekipą UMCS Lublin. W ostatnim meczu turnieju nasi zawodnicy wygrali 21:12 i podobnie jak  żeńska drużyna zwyciężyli w obu klasyfikacjach.

MVP turnieju został Piotr Renkiel, trener reprezentacji Polski seniorów w koszykówce 3x3.

– Jestem bardzo zadowolony, że wygraliśmy pierwsze historyczne akademickie mistrzostwa Polski 3x3. Sukces jest tym większy, że COVID-19 mocno pokrzyżował nasze plany i nie byliśmy pewni startu. Przez cały turniej graliśmy równo i w mojej opinii najlepiej ze wszystkich zespołów, co potwierdziliśmy na boisku. Gratuluję zawodnikom i zawodniczkom Politechniki Gdańskiej, które również wywalczyły złoty medal – powiedział Kazimierz Rozwadowski, trener męskiej drużyny Politechniki Gdańskiej.

Reprezentacja Politechniki wystąpiła w składzie:

Kobiety: Sylwia Bujniak, Natalia Gwizdała, Martyna Pyka i Aleksandra Olęcka

Mężczyźni: Piotr Renkiel, Adam Wąsowicz, Jakub Rzepkowski, Mateusz Kulis