Profesor Joanna Krakowiak edytorem wydania specjalnego czasopisma "Molecules" | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-08-20

Profesor Joanna Krakowiak edytorem wydania specjalnego czasopisma "Molecules"

logo czasopisma molecules
Profesor Joanna Krakowiak z Katedry Chemii Fizycznej Wydziału Chemicznego PG została zaproszona do pełnienia funkcji edytora wydania specjalnego czasopisma Molecules, które w całości zostanie poświęcone bateriom przepływowym. To uznane czasopismo naukowe typu „open access”, poświęcone zagadnieniom z zakresu chemii i materiałoznawstwa

Wydanie specjalne redagować będą gościnnie także dr Petr Mazur z University of Chemistry and Technology w Pradze, oraz dr Peter Fisher z Fraunhofer Institute for Chemical Technology ICT w Pfinztal. Szczegóły na temat wydania specjalnego wraz z zakresem zagadnień, które się w nim znajdą dostępne są na stronie czasopisma.

– Objęcie funkcji edytora specjalnego jest dużym wyróżnieniem dla mnie, jak również dla naszej uczelni. Stwarza to doskonałą okazję do poznania innych badaczy zajmujących się dziedziną baterii przepływowych, w szczególności w kontekście moich planów stworzenia międzynarodowego zespołu badawczego w ramach programu Aurum realizowanego w projekcie IDUBkomentuje profesor Joanna Krakowiak.

Prof. Joanna Krakowiak zaprasza do kontaktu osoby zainteresowane publikacją swoich artykułów, nabór tekstów jest otwarty do 31 stycznia 2021 r.

Prof. Krakowiak jest w trakcie realizacji prac badawczych nad autorską konstrukcją ogniwa baterii przepływowej, jak również nad nowymi typami elektrolitów do zastosowania w bateriach tego typu. Obydwa projekty realizowane są przy udziale finansowania z programu Inkubator Innowacyjności 2.0, prowadzonego na Politechnice Gdańskiej przez Centrum Transferu Wiedzy i Technologii.