Program International MBA PG wśród najlepszych na świecie | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-08-28

Program International MBA PG wśród najlepszych na świecie

Na zdjęciu logo rankingu QS w postaci lwa.
Po raz drugi z rzędu Program International MBA prowadzony na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej znalazł się w międzynarodowym rankingu QS, który klasyfikuje najlepsze programy MBA Executive na świecie. W tym roku został doceniony program studiów oraz rozwój kariery absolwentów MBA PG.

Program MBA „International MBA in Strategy, Programme and Project Management” na WZiE PG został sklasyfikowany w rankingu QS Executive MBA Rankings 2020 w przedziale 101+ uczelni z całego świata, znajdując się pośród prestiżowych uniwersytetów takich jak MIT (USA), Stanford (USA), London Business School (Wielka Brytania), Berkeley (USA), czy IESE Business School (Hiszpania).

Dzięki atrakcyjności programu oraz rozwojowi kariery absolwentów po ukończeniu studiów (wzrost wynagrodzenia i uzyskane awanse) MBA PG uzyskał najwyższą pozycję przy wskaźnikach: Career Outcomes – 64 na świecie, 30 w Europie oraz Executive Profile – 69 miejsce na świecie i 26 w Europie. Są to dwa z pięciu kluczowych kryteriów, których punktacja klasyfikuje programy w rankingu.

Ranking QS EMBA 2020 skupia się na badaniu wkładu liderów biznesu i zarządzania w dany program MBA oraz sprawdza w jaki sposób globalni pracodawcy postrzegają program dzięki któremu zyskują odpowiednio wyszkolonych specjalistów. Badanie opiera się również na dodatkowych wskaźnikach opracowanych specjalnie pod kątem programów MBA celem uzyskania jak najbardziej rzetelnych wyników.

Więcej o programie MBA PG

Więcej o rankingu QS