Żeglarze z Politechniki Gdańskiej ze złotem w regatach | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-08-18

Żeglarze z Politechniki Gdańskiej ze złotem w regatach

Medaliści regat
Zakończyły się pierwsze regaty z cyklu Porta Puchar Polski Klasy Omega - Memoriał Sieradzkiego, w których brały udział aż cztery załogi z Politechniki Gdańskiej - trzy w klasie Sport i jedna w klasie Standard. Żeglarze wrócili ze złotym medalem.

Pierwsze miejsce w  klasie Sport zdobyła załoga POL 377 w składzie Marcin Styborski, Jan Krasodomski i Paweł Leksycki. Załoga Mistrzów Polski z roku 2019 była jednym z faworytów rywalizacji i nie zawiodła, prezentując dobre i równe pływanie, zwyciężając aż w trzech wyścigach. Znakomicie żeglowała również załoga POL 277 z Kacprem Wysockim, Adamem Głogowskim i Jankiem Stremlau, która w sporcie zajęła 6 lokatę. Załoga POL 177 w składzie Ola Jędryczka, Wirginia Fajfer i Stanisław Wawak w tej samej grupie zajęła 14 pozycję, dzielnie żeglując drugiego dnia zawodów pomimo kontuzji załogantki.

W klasie omega Standard uczelnię reprezentowali Aleks Michalski, Alicja Bielachowicz i Michał Płaska, którzy mogą pochwalić się wysokim 5 miejscem. Znając potencjał tej załogi, na pewno będą walczyli o wyższe pozycje w następnych regatach cyklu.

Regaty odbyły się w trudnych słabowiatrowych warunkach, za to przy pięknej pogodzie i niesamowitej atmosferze na brzegu, dzięki wytrwałym kibicom.