Pierwsza konferencja sprawozdawcza IDUB | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2020-09-14

Pierwsza konferencja sprawozdawcza IDUB

logotyp IDUB i MNiSW
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaprasza do udziału online w I Konferencji sprawozdawczej uczelni biorących udział w pierwszym konkursie w ramach programu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” (IDUB).

Konferencję, która odbywa się w ramach inicjatywy NKN FORUM w dniach 15-16 września, organizuje MNiSW we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim.

Jak zapowiadają organizatorzy, głównym tematem spotkania będą działania podejmowane przez uczelnie wyłonione w konkursie w ramach IDUB w pierwszych miesiącach realizacji projektów. Ponadto, założeniem konferencji jest umożliwienie przedstawienia inicjatyw przez uczelnie, które wzięły udział w konkursie.
 
Konferencję zorganizowano przy wsparciu członków międzynarodowego zespołu ekspertów oceniającego wnioski konkursowe. We współpracy z ekspertami, MNiSW przygotowało ankietę dotyczącą działań podejmowanych przez uczelnie. Wyniki ankiety stały się również podstawą do opracowania programu konferencji oraz wyboru tematyki paneli dyskusyjnych.

Konferencja odbędzie się w języku angielskim. Udział online jest możliwy po uprzednim zarejestrowaniu się poprzez formularz rejestracyjny. Więcej informacji dotyczących rejestracji oraz program konferencji można znaleźć na stronie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przypomnijmy, że w 2019 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeprowadziło konkurs w ramach programu IDUB. Politechnika Gdańska zajęła w konkursie drugie miejsce w Polsce. W wyniku konkursu 10 uczelni otrzymuje podwyższoną o 10 proc. dotację (w latach 2020–2026). Pozostałe uczelnie, które wzięły udział w konkursie otrzymują dotację zwiększoną o 2 proc.
Więcej o konkursie

367 wyświetleń