Rektor PG Gościem Dnia Radia Gdańsk | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-09-29

Rektor PG Gościem Dnia Radia Gdańsk

Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej w studiu radiowym
Prof. Krzysztof Wilde, rektor Politechniki Gdańskiej był 28 września Gościem Dnia Radia Gdańsk. W rozmowie z Arturem Kiełbasińskim rektor mówił m.in. o organizacji roku akademickiego i wyzwaniach, przed jakimi stoi szkolnictwo wyższe i nauka w czasach pandemii.

Rektor był pytany przez redaktora Kiełbasińskiego m.in. o logistyczno-techniczną stronę organizacji zajęć dla studentów na uczelni, o jakość kształcenia zdalnego oraz o wpływ obecnej sytuacji na realizację badań i koszty prowadzenia działalności.

Prof. Krzysztof Wilde mówił także m.in. o wzroście liczby przyjętych studentów, w tym pochodzących z zagranicy oraz publikacji w renomowanych czasopismach naukowych, czy o Centrum Nowoczesnej Edukacji na Politechnice Gdańskiej.

Odsłuchaj rozmowę