Witamy w nowej witrynie głównej Politechniki Gdańskiej! | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-09-09

Witamy w nowej witrynie głównej Politechniki Gdańskiej!

tablet i telefon z widokiem nowej witryny głównej Politechniki Gdańskiej
Celem wprowadzenia zmian było lepsze zaprezentowanie oferty uczelni, szczególnie w kontekście uzyskanego statusu Uczelni Badawczej, usprawnienie funkcjonalności witryny, poprawa jej czytelności na urządzeniach mobilnych i dostosowanie wyglądu do obowiązujących trendów.

Projekt trwał kilka miesięcy i został podzielony na etapy:

1. analiza oraz badanie opinii użytkowników,
  2. warsztaty w zakresie struktury strony,
  3. projekt nowej szaty graficznej.

Projekt graficzny nowej witryny, tzw. layoutu opracowała agencja Mamastudio z Warszawy we współpracy z prof. Janem Buczkowskim, pełnomocnikiem rektora ds. artystycznych i kierownikiem Katedry Sztuk Wizualnych na Wydziale Architektury PG.

Po zebraniu uwag od użytkowników dotyczących witryny uczelni równolegle będą trwały prace nad przenoszeniem wszystkich treści do nowego systemu CMS. Sukcesywnie też projekt będzie przenoszony na witryny wydziałów i jednostek ogólnouczelnianych.