Przejdź do treści

Aktualności

Data dodania: 2020-09-23

Zdalne nauczanie matematyki – webinarium OKNMUT 2020

OKNMUT 2020
Już dzisiaj, 23 września, o godzinie 15.00 odbędzie się webinarium dotyczące wymiany doświadczeń wykładowców akademickich prowadzących zdalne nauczanie matematyki. Webinarium zostało zorganizowane przez Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość PG w zastępstwie XIX Ogólnopolskiej Konferencji Nauczania Matematyki na Uczelniach Technicznych, która z powodu epidemii Covid 19 została przeniesiona na rok 2021.

Do uczestnictwa w webinarium zaproszeni są matematycy oraz inni pracownicy uczelni technicznych, zainteresowani problematyką nauczania matematyki i wykorzystywaniem jej w dyscyplinach wiedzy wykonywanych na tych uczelniach. Program webinarium skupia się na dwóch kluczowych zagadnieniach: kształcenia zdalnego z przedmiotów matematycznych na uczelniach technicznych w sytuacji zagrożenia epidemicznego oraz skutecznego nauczania matematyki z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. 

Webinarium składa się  z 3 części. W części pierwszej „Nauczanie zdalne matematyki w czasie zamknięcia uczelni, czyli jak to robiliśmy” wystąpi 4 panelistów:

  • dr inż. Krzysztof Bryś, Politechnika Warszawska
  • dr Stanisław Ewert-Krzemieniewski, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
  • dr hab. inż. Waldemar Hołubowski, prof. PŚ, Politechnika Śląska
  • dr Wojciech Wieczorek, Stanford University, USA

Część druga z udziałem Anny Pałygi z Akademii Leona Kuźmińskiego oraz dr Pawła Morawskiego ze Społecznej Akademii Nauk w Łodzi dotyczyć będzie elektronicznego egzaminowania studentów.

Spotkanie on-line zakończy się panelem „Jak zamierzamy uczyć matematyki zdalnie, czyli strategie kontynuacji”. W dyskusji wezmą udział:

  • prof. dr hab. Krzysztof Kołowrocki, Uniwersytet Morski w Gdyni
  • prof. dr hab. inż. Wojciech Mitkowski, Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
  • prof. dr hab. inż. Krzysztof Szajowski, Politechnika Wrocławska
  • dr hab. Ewa Turska, prof. PJATK, Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych

W webinarium uczestniczyć może każdy, kto wypełni formularz zgłoszeniowy. 

Weź udział w webinarium

109 wyświetleń