Odpowiedź władz PG na wniosek Samorządu Studentów ws. środowych manifestacji | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-10-28

Odpowiedź władz PG na wniosek Samorządu Studentów ws. środowych manifestacji

Widok PG
Władze Politechniki Gdańskiej odniosły się przychylnie do wniosku Samorządu Studentów PG dotyczącego umożliwienia im publicznego przedstawienia swoich poglądów i przekonań.

Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej zwrócił się w środę 28 października do władz uczelni z prośbą o przychylne spojrzenie na społeczne zaangażowanie części studentów PG.

„Członkowie społeczności studenckiej PG reprezentują różne poglądy. Każdy jej przedstawiciel posiadał jednak od zawsze wolność w ich głoszeniu i manifestowaniu. Odnosi się to również do środowego protestu, w którym chcieliby wziąć udział przedstawiciele naszej społeczności” – napisali studenci.

Poniżej publikujemy odpowiedź władz uczelni na wniosek studentów:

„W nawiązaniu do wniosku Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej z dn. 28 października 2020 r., prof. Krzysztof Wilde, Rektor PG, w porozumieniu z Dziekanami poszczególnych wydziałów, odnosi się przychylnie do sugestii zawartych w piśmie.

Zdaniem władz uczelni, możliwość wyrażania swoich poglądów i przekonań jest w środowisku akademickim bardzo ważna. Rektor w porozumieniu z dziekanami stwarza zatem możliwość usprawiedliwionej nieobecności studentów podczas zajęć w dn. 28 października 2020 r.

Procedowanie tej decyzji w odniesieniu do społeczności studentów i pracowników PG leży w gestii Dziekanów, którzy odpowiadają za proces kształcenia na poszczególnych wydziałach”.

Prof. Krzysztof Wilde, Rektor Politechniki Gdańskiej oraz Dziekani wydziałów