Przejdź do treści

PG koordynatorem monitorującym sytuację epidemiczną na uczelniach w Pomorskiem | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2020-10-27

PG koordynatorem monitorującym sytuację epidemiczną na uczelniach w Pomorskiem

na zdjęciu wizualizacja koronawirusa
Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) wspólnie z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego zdecydowała o powołaniu 16 wojewódzkich (regionalnych) koordynatorów, których zadaniem będzie monitorowanie sytuacji epidemicznej na uczelniach w poszczególnych regionach. Uczelnią koordynującą w województwie pomorskim będzie Politechnika Gdańska. Osobą powołaną przez ministerstwo na koordynatora na PG został prof. Krzysztof Wilde, czł. koresp. PAN, rektor Politechniki Gdańskiej.

Koordynatorzy, we współpracy z wojewodą i władzami innych uczelni, będą zbierać i aktualizować dane dotyczące liczby potwierdzonych zakażeń, skierowań na kwarantannę oraz innych niepokojących zdarzeń związanych z epidemią występujących w szkołach wyższych (także w akademikach) w danym regionie.

Więcej informacji oraz lista uczelni koordynujących w poszczególnych województwach znajduje się na stronie internetowej MNiSW.

Politechnika Gdańska realizuje prace na rzecz środowiska akademickiego województwa pomorskiego w oparciu o specjalnie stworzoną do tego celu na PG usługę informatyczną.

889 wyświetleń