„Rzecznicy Talentów” – bezpłatne szkolenia online | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2020-10-22

„Rzecznicy Talentów” – bezpłatne szkolenia online

Rzecznicy
Już od 29 października rusza cykl bezpłatnych szkoleń na temat praw własności intelektualnej i przemysłowej, które odbędą się w formie webinariów. Do udziału zaprasza Biuro Karier.

„Rzecznicy Talentów” to autorski projekt Fundacji JWP Pomysł/Patent/Zysk oraz Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, którego celem jest popularyzacja wiedzy z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej, a także promocja zawodu rzecznika patentowego, jako możliwej ścieżki kariery. Partnerem projektu jest Biuro Karier PG.

Pierwszy webinar odbędzie się 29 października br., o godz. 16:00, a poprowadzi go Dorota Rzążewska, krajowy i europejski rzecznik patentowy.

W programie spotkania m.in.:

  • Czym jest innowacja we współczesnym świecie?/ Co to jest własność intelektualna?
  • Jak chronić własne projekty, by czerpać z nich korzyści?
  •  Instytucje chroniące prawa własności przemysłowej/ Kto może i czy warto zostać rzecznikiem patentowym.

Projektowi towarzyszyć będzie również „Konkurs o staż”, skierowany do studentów. Nagrodą w konkursie jest płatny, 3-miesięczny staż w jednym z biur Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, w Warszawie, Gdańsku, Krakowie lub Wrocławiu, dający możliwości praktycznego przyjrzenia się pracy specjalistów do spraw ochrony własności przemysłowej.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Konieczna jest rejestracja na poszczególne wydarzenia. W każdym spotkaniu może wziąć udział nieograniczona liczba osób z ramienia uczelni.  

Program i rejestracja 

220 wyświetleń