Solidarni z Białorusią – wyniki konkursu | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-10-16

Solidarni z Białorusią – wyniki konkursu

studenci na schodach PG
Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej ocenił wnioski o przyznanie stypendium w ramach programy NAWA "Solidarni z Białorusią".

Program „Solidarni z Białorusią – studenci”, ogłoszony przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej, skierowany jest do studentów I roku studiów w języku polskim, zarówno pierwszego, jak i drugiego stopnia, prowadzonych w trybie stacjonarnym. Warunkiem koniecznym do zakwalifikowania się do programu było obywatelstwo białoruskie oraz brak innych przyznanych przez NAWA stypendiów.

Stypendium przyznawane jest na 10 miesięcy w roku akademickim 2020/2021 i polega na:

• zwolnieniu z opłat za kształcenie w roku akademickim 2020/2021
  • comiesięcznej wypłacie stypendium w kwocie 1250 zł na I stopniu studiów / 1500 zł na II stopniu studiów.

Na Politechnice Gdańskiej przyznano 10 stypendiów dla studentów – 9 dla studiów I stopnia i 1 dla studiów II stopnia.

Sprawdź listę rankingową