Webinarium American Chemical Society z udziałem naukowców z PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-10-27

Webinarium American Chemical Society z udziałem naukowców z PG

okładka pisma
Artykuł Zespołu Ceramiki pod kierownictwem prof. Marii Gazdy z WFTIMS pt. A novel class of proton conducting materials–high entropy oxides został wybrany na okładkę październikowego wydania czasopisma naukowego ACS Materials Letters.

Artykuł dotyczy odkrycia dotyczącego zachowania tzw. tlenków wysokoentropowych, które mogą być równocześnie przewodnikami protonowymi. Tlenki wysokoentropowe to materiały posiadające zazwyczaj bardzo dużą ilość różnych pierwiastków chemicznych losowo rozmieszczony w jednej posieci krystalicznej, przez co charakteryzują się wysokim nieuporządkowaniem, którego miarą jest właśnie entropia.

W efekcie tej publikacji American Chemical Society zaprosiło przedstawiciela zespołu do wygłoszenia krótkiego wystąpienia na temat tlenków wysokoentropowych na organizowanym webinarium.

Wyniki badań zespołuy zaprezentuje dr hab. inż. Aleksandra Mielewczyk-Gryń, współautorka artykuł,. Webinarium rozpocznie się w piątek 30.10.20r. o godzinie 15.00 czasu polskiego i potrwa godzinę. Oprócz Dr hab. inż. Mielewczyk-Gryń w panelu wezmą udział eksperci z Boston University oraz International Institute for Nanotechnology. Wydarzenie jest bezpłatne i ogólnodostępne.

Rejestracja na webinarium