Żeglarski Puchar Polski w klasie Omega Sport dla załogi z PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2020-10-16

Żeglarski Puchar Polski w klasie Omega Sport dla załogi z PG

Załoga PG Racing
Załoga PG Racing w składzie Marcin Styborski, Dawid Płotka i Jan Krasodomski. Fot. Bartosz Modelski
W ostatnich w tym sezonie regatach żeglarskich w klasie Omega, które odbyły się jeziorze Niesłysz w dniach 10-11 października, rozegrano Finał Pucharu Polski o Puchar Burmistrza Świebodzina. Zwycięzcą regat w klasie Omega Sport okazała się załoga z Politechniki Gdańskiej w składzie Marcin Styborski, Dawid Płotka i Jan Krasodomski.

Uczelnię reprezentowały trzy załogi w klasie Sport i jedna w klasie Standard. Zwycięska trójka żeglarzy ugruntowała w tych regatach swoją przewagę. Marcin Styborski, Jan Krasodomski oraz Dawid Płotka w obecnym sezonie wygrywali już Regaty Pucharu Polski w Pucku oraz Mistrzostwa Polski w  Krynicy Morskiej, a jedynie na akwenie w Lubiatowie byli poza podium. Wygrywając trzy wyścigi i tylko jeden kończąc poza pierwszą trójką udowodnili, że również na mniejszych akwenach potrafią żeglować szybko i skutecznie.

Załoga PG Racing już po raz drugi zajęła najwyższe miejsce w finale Pucharu Polski, zdobywając Puchar Polski w klasie Omega Sport i powtarzając sukces z zeszłego roku.

Pozostałe załogi z Politechniki Gdańskiej w Niesulicach uplasowały się odpowiednio na miejscach: w klasie Sport Kacper Wysocki, Paweł Leksycki, Jan Stremlau 11 miejsce i Aleksandra Jędryczka, Stanisław Wawak, Wirginia Fajfer 14 miejsce; natomiast w klasie Standard załoga Aleksandra Michalskiego 9 miejsce.

373 wyświetleń