Jak technologie wspomagają terapię dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu? | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2020-11-24

Jak technologie wspomagają terapię dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu?

Ciekawi Nauki
Dlaczego i jak powstają aplikacje wspomagające rozwój dzieci z autyzmem? Jak wyglądają i jak działają takie aplikacje? Jaką rolę w terapii dzieci z autyzmem będą odgrywać roboty humanoidalne? Co zrobić, aby dziecko z autyzmem odniosło sukces? Posłuchaj i zapytaj ekspertów!

W ramach 9. spotkania z cyklu #CiekawiNauki wystąpią dr Anna Budzińska oraz mgr Iwona Ruta-Sominka z Instytutu Wspomagania Rozwoju Dziecka, a także prof. Agnieszka Landowska z Katedry Inżynierii Oprogramowania Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG.

Panie dr Anna Budzińska i mgr Iwona Ruta-Sominka opowiedzą, jakie aplikacje znajdują zastosowanie w bieżącej terapii dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Prelegentki wskażą, jak dopasowywać aplikacje do indywidualnych deficytów dziecka oraz jakie umiejętności można kształcić. Dodatkowo zaprezentują wyniki, jakie osiągają ich podopieczni, wykorzystując aplikacje powstałe w wyniku współpracy Instytutu z Politechniką Gdańską.

Z kolei prof. Agnieszka Landowska wyjaśni, dlaczego dzieciom z autyzmem proponuje się rozwiązania technologiczne. Profesor wskaże zasady projektowania i wytwarzania technologii dla osób z autyzmem. Opowie także o powstałych z jej udziałem Przyjaznych Aplikacjach oraz o robocie społecznym KASPAR, który przyjechał do Polski w ramach projektu Erasmus Plus Emboa. Wykorzystanie tego typu robotów w przyszłości znacznie rozszerzy możliwości terapii i nauki zachowań u dzieci zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Prelegentki chętnie odpowiedzą na pytania uczestników.

Kiedy? 

24 listopada 2020 r., godz. 18.00

Gdzie?

Facebook - transmisja na żywo, z możliwością zadawania pytań w komentarzach

Youtube - transmisja na żywo 

Partnerem Wspierającym Politechnikę Gdańską oraz Sponsorem wydarzenia online #CiekawiNauki – Jak nowoczesne technologie wspomagają terapię dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu? jest SAUR NEPTUN GDAŃSK S.A. 

65 wyświetleń