Święto Niepodległości 11 listopada | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-11-10

Święto Niepodległości 11 listopada

Na zdjęciu widoczny fragment Gmachu Głównego z kartuszem i biało-czerwonymi flagami nad wejściem głównym
W przypadające na 11 listopada Święto Niepodległości wejście do Gmachu Głównego PG tradycyjnie przyozdobiono biało-czerwonymi flagami, a strona internetowa uczelni przybrała patriotyczne barwy.

Święto Niepodległości przypada w tym roku w trudnym czasie pandemii i ograniczeń związanych z zapobieganiem jej rozprzestrzenianiu. Już dzień wcześniej nad wejściem do Gmachu Głównego PG pojawiły się narodowe flagi, a strona główna uczelni przyjęła patriotyczne, biało-czerwone barwy.

Ponadto, Akademicki Chór Politechniki Gdańskiej wyszedł z inicjatywą przygotowania interpretacji utworu „My, Pierwsza Brygada” – historycznej pieśni I Brygady Legionów Polskich, dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego. Utwór można odsłuchać na oficjalnym kanale chóru.

Odsłuchaj nagranie