V Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2020-11-09

V Pomorski Konwent Regionalny Osób z Niepełnosprawnościami

Logotyp konwentu Regionalnego Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami
„Aktywna dostępność – jak działać, by żyć razem, nie osobno?” – to główny temat V Pomorskiego Konwentu Regionalnego Osób z Niepełnosprawnościami, który odbędzie się 10 listopada w godz. 10.00-13.00.

Konwent odbędzie się w trybie zdalnym (link do spotkania: https://zoom.us/j/97054761851)

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zarejestrować się do 9 listopada poprzez formularz online.

Osoby, które wysłały zgłoszenie na poprzedni termin konwentu, proszone są o nie wysyłanie kolejnego zgłoszenia.

Program konwentu:

  • 10.00 – otwarcie konwentu: mec. Katarzyna Heba, Ambasador Konwencji ONZ o prawach osób z niepełnosprawnościami 2019 prof. Marek Wysocki – członek Rady Programowej Kongresu OzN
  • 10.15 – Ustawa o zapewnianiu dostępności – co może zmienić w moim życiu? – mec. Katarzyna Heba (Kancelaria Adwokacka Katarzyna Heba)
  • 10.30 – Moja gmina przyjazna wszystkim – praktycznie o poprawie dostępności – prof. Marek Wysocki (Centrum Projektowania Uniwersalnego Politechniki Gdańskiej)
  • 10.45 – Pierwsze kroki ku dostępności – co można zrobić od zaraz? – Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni (przewodnicząca Komisji Społeczno-Gospodarczej Obszaru Metropolitalnego Gdańsk–Gdynia–Sopot)
  • 11.00 - 13.00 – panel dyskusyjnyAktywność i integracja w czasie pandemii i po – możliwości działania i oczekiwania OzN:

- jak uczyć zdalnie osoby ze znaczną niepełnosprawnością,

- co z uczestnikami tracącymi możliwość uczęszczania do WTZ-u i ŚDS-u?

- największe fuckupy samorządów w czasie pandemii – asystentura w nowej rzeczywistości

- dylematy opiekunów osób z niepełnosprawnościami.

Moderacja: Karolina Krzemińska, koordynatorka ds Metropolitalnej Strategii na Rzecz OzN i Otoczenia/OMGGS i Beata Wachowiak-Zwara, pełnomocnik prezydenta miasta Gdyni ds. osób z niepełnosprawnością.

Paneliści: Danuta Kłopocka-Adapa, Fundacja na rzecz osób z Autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju; Katarzyna Świeczkowska, Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną; Maciej Chaberski, zastępca burmistrza miasta Kępice, publiczność - uczestnicy konwentu.

Więcej o Konwencie

188 wyświetleń