Wspólny program edukacyjny Politechniki Gdańskiej i Dezhou University | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2020-11-05

Wspólny program edukacyjny Politechniki Gdańskiej i Dezhou University

Budynek Dezhou University
Na zdjęciu Dezhou University w Shandong, Chińska Republika Ludowa 
Chińskie Ministerstwo Edukacji zatwierdziło program współpracy edukacyjnej między Politechniką Gdańską i Dezhou University (DZU) z prowincji Shandong w Chińskiej Republice Ludowej.

W ramach programu Politechnika będzie oferować międzywydziałowy kierunek studiów pierwszego stopnia Power Engineering prowadzony przez Wydział Elektrotechniki i Automatyki, Wydział Mechaniczny oraz Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa. Projekty umów i innych dokumentów będących podstawą do wniosku DZU o akceptację chińskiego Ministerstwa Edukacji, opracowali prof. Janusz Nieznański, prof. Dariusz Mikielewicz, prof. Christian Jungnickel i inni pracownicy Uczelni – we współpracy z partnerami chińskimi. Akceptacja Ministerstwa Edukacji w Chinach oznacza istotne wsparcie finansowe dla realizacji programu.

Duży wpływ na sukces wniosku DZU miała niewątpliwie wieloletnia, owocna współpraca między obiema uczelniami, zapoczątkowana w roku 2013 dzięki staraniom dr Magdaleny Popowskiej i innych pracowników Wydziału Zarządzania i Ekonomii.

Studia będą realizowane zgodnie ze schematem 2+2, czyli pierwsze dwa lata studiów na uczelni chińskiej, a ostatnie dwa lata na PG. Realizacja rozpocznie się w roku 2021, co oznacza że pierwsi studenci w ramach programu pojawią się na Politechnice w roku 2023. Planowane jest przyjęcie od 80 do 120 studentów rocznie. Umowa przewiduje przyjmowanie nowych studentów przez pięć kolejnych lat.

495 wyświetleń