PG wsparła utalentowane uczennice szkoły muzycznej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2020-12-28

PG wsparła utalentowane uczennice szkoły muzycznej

Młoda pianistka
Na zdjęciu Zuzanna Krystian-Browalska. Fot. Materiały PG
Politechnika Gdańska udostępniła swoją aulę i fortepian na potrzeby prób akustycznych i realizację sesji nagraniowych repertuarów przeznaczonych na konkursy muzyczne dwóm utalentowanym uczennicom Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdańsku. Dzięki swojemu talentowi i nagraniom zrealizowanym na PG obydwie odniosły następnie prestiżowe sukcesy.

W czasie pandemii wiele konkursów muzycznych odbywa się online, a jury ocenia wykonawców na podstawie przesłanych nagrań. Okazuje się jednak, że znalezienie miejsca, w którym takie nagranie można zrealizować, nie jest proste. Politechnika Gdańska na potrzeby wykonania nagrań konkursowych utalentowanych 12-letnich uczennic gdańskiej szkoły muzycznej udostępniła aulę w Gmachu Głównym PG oraz uczelniany fortepian.

Nagrania na PG wykonały: skrzypaczka Oriana Wojciechowska, uczennica 1 klasy szkoły muzycznej II stopnia, która uczy się pod kierunkiem prof. Małgorzaty Skorupy oraz pianistka Zuzanna Krystian-Browalska, uczennica 6 klasy szkoły muzycznej I stopnia, kształcąca się pod kierunkiem mgr Hanny Tokarskiej. Zuzanna Krystian-Browalska zdobyła I miejsce w X Ogólnopolskim Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich, z kolei Oriana Wojciechowska zajęła III miejsce w XX Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego.

Fragmenty nagrań konkursowych zrealizowanych na Politechnice można odsłuchać w serwisie YouTube: Zuzanna Krystian-Browalska oraz Oriana Wojciechowska.