Zmarł Jerzy Gajewski, założyciel i prezes NDI, absolwent PG i członek Konwentu PG | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2020-12-29

Zmarł Jerzy Gajewski, założyciel i prezes NDI, absolwent PG i członek Konwentu PG

Jerzy Gajewski
W wieku 70 lat zmarł Jerzy Gajewski, założyciel i prezes firmy NDI działającej od wielu lat na rynku budowlanym. Był absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Gdańskiej, a także członkiem Konwentu PG oraz Rady Konsultacyjnej Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG.

Urodzony w Gdańsku Jerzy Gajewski po ukończeniu studiów na Politechnice Gdańskiej doświadczenie w zakresie przygotowywania i realizacji procesów inwestycyjnych oraz menedżerskie zdobywał zarówno w Polsce, jak i w Iraku i Kuwejcie, gdzie pracował w latach 1977-1990. Następnie, w 1991 r., założył firmę budowlaną NDI, która przez ostatnie 30 lat prężnie działała na polskim rynku budowlanym, odpowiadając za realizację m.in. północnego odcinka Autostrady A1, rewitalizację Centrum Sopotu, budowę hoteli sieci Sheraton, Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku, czy szereg projektów hydrotechnicznych, infrastrukturalnych oraz transportowych.

Spółki Grupy NDI wielokrotnie zdobywały prestiżowe wyróżnienia biznesowe, w tym „Diamenty Forbesa”, a sam Jerzy Gajewski również wielokrotnie był nagradzany za swoją działalność. W 2013 roku został laureatem „Złotego Oxera”, nagrody Pracodawców Pomorza przyznawanej za podejmowanie najtrudniejszych wyzwań w budownictwie. W 2016 r. otrzymał nagrodę specjalną „Budowniczy Pomorza” za całokształt osiągnięć, a w 2017 r. uhonorowano go tytułem „Polskiego Herkulesa”, przyznawanego przez Radę Programową „Builder” za szczególne dokonania dla rozwoju nowoczesnego budownictwa w Polsce.

Jerzy Gajewski był też jednym z założycieli i współorganizatorów Europejskiego Kongresu Finansowego w Sopocie oraz mecenasem kultury i sportu. Całe swoje życie zawodowe zaangażowany był też w działalność charytatywną. Aktywnie włączał się również w działalność swojej Alma Mater, czyli Politechniki Gdańskiej. W latach 2012-2016 był członkiem Konwentu Politechniki Gdańskiej, przyczyniając się do aktywnej współpracy uczelni z otoczeniem społeczno-gospodarczym. Był również członkiem Rady Konsultacyjnej swojego macierzystego Wydziału Elektrotechniki i Automatyki PG.

1772 wyświetleń