Nagroda naukowa PAN w Gdańsku dla młodych naukowców | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-01-20

Nagroda naukowa PAN w Gdańsku dla młodych naukowców

logo PAN
Organizatorzy Nagrody Naukowej Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców za rok 2020 zapraszają do składnia wniosków konkursowych. To już VI edycja konkursu skierowanego do pracowników i doktorantów instytucji naukowych z trzech województw: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Nagroda przyznawana jest od 2016 roku za oryginalne osiągnięcia badawcze, które zostało opublikowane w roku poprzedzającym złożenie wniosku o przyznanie nagrody. Wyróżnienie otrzymuje równorzędnie pięciu laureatów w zakresie nauk: humanistycznych i społecznych; biologicznych i rolniczych; ścisłych i nauk o Ziemi; technicznych oraz medycznych.

Wnioski o przyznanie Nagrody należy składać do 31 marca, wyłącznie w formie elektronicznej.

Złóż wniosek

Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu poznamy 31 maja. Każdy z wyróżnionych otrzyma nagrodę finansową w kwocie 4 tys. zł.

W poprzednich edycjach konkursu Nagrody Naukowej Oddziału PAN w Gdańsku laureatami zostali  - dr inż. Krzysztof Czarnecki (w I edycji) oraz dr hab. inż. Justyna Płotka-Wasylka, prof. PG (III edycja). W ciągu poprzednich edycji naukowcy Politechniki Gdańskiej otrzymali też 14 wyróżnień w zakresie nauk ścisłych i nauk o Ziemi, technicznych oraz biologicznych i rolniczych, ale także w kategorii nauk humanistycznych. 

Więcej informacji o konkursie

299 wyświetleń