„Wiem na Bank – Indeks na WZiE” - ogólnopolski konkurs dla uczniów | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-01-20

„Wiem na Bank – Indeks na WZiE” - ogólnopolski konkurs dla uczniów

Wiem na bank
Wszystkich uczniów liceów i techników, zainteresowanych wiedzą ekonomiczną, zapraszamy do wzięcia udziału w X, jubileuszowej edycji konkursu „Wiem na Bank – Indeks na WZIE”. To niepowtarzalna szansa na zdobycie indeksu i wpisanie w poczet studentów Politechniki Gdańskiej!

Głównym celem konkursu jest wzrost wiedzy ekonomicznej wśród uczestników i jej wykorzystania w życiu codziennym poprzez zapoznanie się z zagadnieniami dotyczącymi polityki monetarnej i fiskalnej państwa, zarządzaniem przedsiębiorstwem oraz znajomość instytucji i usług finansowych.

Nagrodą główną konkursu będzie uzyskanie przez dwóch najlepszych uczestników tytułu Laureata, który jest ważny dwa lata i umożliwia przyjęcie na zasadach preferencyjnych na wybrany kierunek studiów prowadzony na WZiE PG. 

Zgłoszenia przyjmowane są do 3 lutego 2021 r. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy przesłać mailowo na: wiemnabank@zie.pg.edu.pl

Rywalizacja przeprowadzona zostanie w II etapach:

I etap:

  • 10 lutego 2021 r. –będzie polegał na rozwiązaniu przez uczestników testu zamkniętego, jednokrotnego wyboru. Test dostępny będzie poprzez platformę e-nauczanie. 10 osób z najlepszym wynikiem przechodzi do kolejnego etapu.

II etap :

  • do 15 marca 2021 r. – zakwalifikowani uczestnicy przygotowują i przesyłają prace projektowe dotyczące uruchomienia własnego przedsięwzięcia biznesowego.
  • 29-30 marca 2021 r. – finał - prezentacja projektów przed jury w formie zdalnej.
  • 1 kwietnia 2021 r.  zostaną ogłoszone wyniki. Oprócz tytułu Laureata przewidziane są również nagrody rzeczowe oraz wyróżnienia.

Organizatorzy konkursu: Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu.

Formularz zgłoszeniowy

165 wyświetleń