I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-02-16

I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Umiejętności Statystycznych

Wykresy statystyczne
Studenci z Politechniki Gdańskiej zdobyli I miejsce na krajowym etapie Międzynarodowego Konkursu Umiejętności Statystyczny i będą reprezentować Polskę na etapie międzynarodowym.  

Nagrodzony zespół w składzie: dr inż. Karol Flisikowski (opiekun) oraz studenci Norbert Nieżorawski (WZiE), Marta Sobolewska (WCh) i Maciej Winnik (WZiE), zdobył główną nagrodę pokonując m.in. Uniwersytet Śląski (II miejsce) oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (III nagroda). Studenci przygotowali pracę pt.: „Wpływ niebieskiego światła emitowanego przez urządzenia elektryczne na jakość snu”. Dzięki wygranej na etapie krajowym, zespół awansował do etapu międzynarodowego jako reprezentacja Polski. Wyniki rywalizacji na szczeblu międzynarodowym poznamy w lipcu.

Międzynarodowy Konkurs Umiejętności Statystycznych (International Statistical Literacy Project, ISLP), prowadzony jest przez Stowarzyszenie Międzynarodowe na rzecz Edukacji Statystycznej (International Association for Statistical Education, IASE) od 2007 roku. Celem konkursu jest rozwijanie umiejętności uczniów i studentów w opisywaniu ich środowiska za pomocą statystyk oraz używanie statystyk jako narzędzia do uczenia się o ich codziennym życiu, a w szczególności: badanie i analizowanie problemów związanych z tematyką konkursu oraz interpretowanie wyników statystycznych.

382 wyświetleń