Szczepienia nauczycieli akademickich | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-02-17

Szczepienia nauczycieli akademickich

flaga
Ministerstwo Edukacji i Nauki w komunikacie z 12 lutego poinformowało o ogólnych zasadach systemu szczepień przeciw COVID-19 dla nauczycieli akademickich oraz innych osób prowadzących zajęcia na uczelniach (zgłoszonych do systemu POL-on). Zapisy obejmują nauczycieli akademickich urodzonych po 31 grudnia 1955 r.

Na indywidualne adresy mailowe nauczycieli akademickich zatrudnionych na Politechnice Gdańskiej urodzonych po 31 grudnia 1955 roku została wysłana ankieta, w której należy zadeklarować chęć zapisania się na szczepienie. Wypełnioną ankietę należało odesłać do wtorku,16 lutego do godz. 23.59. Zgłoszenia zostaną przekazane zbiorczo do systemu POL-on.

Nauczyciel akademicki, który pracuje w więcej niż jednej uczelni lub współpracuje z więcej niż jedną uczelnią, może zgłosić się do zaszczepienia tylko w jednej uczelni. MEiN rekomenduje tę uczelnię, która jest podstawowym miejscem pracy.

Miejsce szczepień będą wybierać rektorzy, według listy punktów szczepień, która zostanie przekazana przez MEiN.
 
Punkty szczepień będą się kontaktować z uczelniami w celu ustalenia terminu szczepień dla danych grup nauczycieli zbiorczo z całej uczelni.

Ogólne zasady szczepień nauczycieli akademickichWięcej o szczepieniach przeciwko COVID-19

12197 wyświetleń