Nabór do nowej sekcji sportowej PG | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-03-15

Nabór do nowej sekcji sportowej PG

Grafika pokazująca pływalnię
Chętnych do udziału w zawodach pływackich zapraszamy do nowej sekcji stworzonej w Centrum Sportu Akademickiego. Warunkiem zapisu do sekcji Masters jest umiejętność pływania przynajmniej 3 stylami. 

Organizatorami sekcji są Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej oraz Politechnika Otwarta. Partnerem Sekcji Masters jest AZS Organizacja Środowiskowa Gdańsk. Rywalizacja masters w pływaniu to zawody, które organizowane są w ramach działań Polskiego Związku Pływackiego

W treningach i zawodach mogą wziąć udział osoby powiązane z Politechniką Gdańską - studenci, doktoranci, pracownicy, emerytowani pracownicy oraz członkowie Stowarzyszenia Absolwentów PG. Będzie to pierwsza w Polsce sekcja oparta o członków jednej Uczelni.

Warunkiem zapisu do Sekcji Masters jest umiejętność pływania przynajmniej 3 stylami: kraulem, klasycznym i grzbietowym oraz deklaracja udziału w minimum jednych zawodach w barwach Politechniki Gdańskiej.

Udział w treningach jest bezpłatny, wymagane jest założenie legitymacji AZS oraz wyrobienie licencji PZP.

Treningi odbywać się będą dwa razy w tygodniu – we wtorki oraz czwartki w godzinach 20:00-21:20 (w kwietniu 2021 wtorkowe treningi trwać będą 40 min) i prowadzone będą przez trenerkę sekcji AZS PG – Emilię Miszewską oraz wieloletnią reprezentantkę naszej uczelni – Agatę Maciesza.

Plan treningowy przygotowała Alicja Pęczak-Graczyk – najwszechstronniejsza zawodniczka w historii polskiego pływania (pływająca wszystkimi stylami), 5-krotna medalistka Mistrzostw Świata na 25-metrowej pływalni, posiadaczka ponad 300 medali z imprez krajowych i zagranicznych.

Nabór do Sekcji Masters potrwa do końca marca 2021 r.

Szczegóły zapisu na stronie Centrum Sportu Akademickiego.

320 wyświetleń