Naukowcy z WETI z nagrodą Ministra Edukacji i Nauki | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-03-09

Naukowcy z WETI z nagrodą Ministra Edukacji i Nauki

logotyp Ministerstwa Edukacji i Nauki z godłem Polski
Zespół pracowników Katedry Systemów Multimedialnych Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG znalazł się wśród laureatów Nagród Ministra Edukacji i Nauki.

Za znaczące osiągnięcia w działalności naukowo-wdrożeniowej minister nagrodził zespół naukowców z WETI w składzie: prof. Andrzej Czyżewski, dr hab. Piotr Szczuko, prof. PG, dr Michał Lech, dr Maciej Szczodrak i dr Piotr Hoffmann.

Nagrodzone osiągnięcie związane jest ze zrealizowanym wcześniej - w ramach Programu Badań Stosowanych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju - projektem IDENT (Multimodalny biometryczny system weryfikacji tożsamości klienta bankowego). W wyniku projektu w 60 oddziałach PKO Banku Polskiego wdrożono 100 opracowanych na Politechnice Gdańskiej wielomodalnych stanowisk biometrycznych do badań z udziałem ponad 10 tys. osób, następnie opublikowano wyniki tych badań. Społecznym efektem tego osiągnięcia jest zapoczątkowanie prac nad wdrażaniem technologii biometrycznych w największym polskim banku, które są nadal prowadzone, również przy udziale Politechniki Gdańskiej.

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki przyznawane są w pięciu kategoriach – za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej oraz za całokształt dorobku. W 2020 r. do ministerstwa wpłynęły w sumie 124 wnioski o przyznanie nagród. Ostatecznie minister podjął decyzję o przyznaniu 74 nagród (57 indywidualnych i 17 zespołowych. Laureatów ogłoszono w Dzień Nauki Polskiej. Lista nagrodzonych znajduje się na stronie MEiN.

351 wyświetleń