Szczepienia nauczycieli akademickich przeciw COVID-19 – kolejny etap | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-03-03

Szczepienia nauczycieli akademickich przeciw COVID-19 – kolejny etap

ilustracja przedstawia flagę PG w kolorach białym, granatowym i czerwonym
Nauczyciele akademiccy oraz inne osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne w wieku 65-69 lat będą mogli zadeklarować chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19. Zgłoszenia na Politechnice Gdańskiej przyjmowane są do 2 marca (wtorek) do godz. 12.00.

Do uprawnionej grupy nauczycieli akademickich oraz osób prowadzących zajęcia dydaktyczne na Politechnice Gdańskiej w wieku 65-69 lat został wysłany e-mail z linkiem do formularza, który należy wypełnić i odesłać do 2 marca do godz. 12.00, aby zadeklarować chęć zaszczepienia. Podobnie jak przy wcześniejszych zapisach zgłoszenia będą rejestrowane w systemie POL-on.

W ten sam sposób na szczepienie będą mogli zgłosić się także nauczycielce akademiccy, który wcześniej nie złożyli deklaracji oraz osoby nowo zatrudnione na PG.

W sytuacji braku możliwości wzięcia udziału w wyznaczonym terminie (infekcja, choroba, zdarzenie losowe, inne szczepienie), osoba kierowana na szczepienie będzie mogła skorzystać ze szczepienia w innym uzgodnionym z punktem szczepień terminie. Szczepienia będą odbywałaby się w cyklu. Ważność skierowania w tym przypadku będzie wynosiła 90 dni.

Nauczyciele do 69. roku życia (urodzeni po 31 grudnia 1951 r.) mają otrzymać szczepionkę firmy AstraZeneca (nie ma możliwości wyboru innej szczepionki). Pozytywną rekomendację w tej sprawie wydała Rada Medyczna przy premierze.

Więcej informacji na temat szczepień tej grupy nauczycieli akademickich można znaleźć w komunikacie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Więcej o szczepieniach przeciwko COVID-19

520 wyświetleń