Wirtualny tydzień drzwi otwartych w Instytucie Goethego | Politechnika Gdańska

Aktualności

Data dodania: 2021-04-12

Wirtualny tydzień drzwi otwartych w Instytucie Goethego

Goethe Institute
Zapraszamy na wirtualny tydzień drzwi otwartych w Instytucie Goethego – spotkania online zorganizowane wspólnie przez Goethe-Institut, DAAD, Ambasadę Niemiec i Polsko-Niemiecką Izbą Przemysłowo-Handlową.

W dniach 13-16.04.2021 w Instytucie Goethego odbędzie się seria spotkań online adresowanych do studentów, którzy mogą wybrać język niemiecki w ramach zajęć obowiązkowych lub dodatkowych. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną oferty dotyczące możliwości studiowania w Niemczech, np. spotkanie z przedstawicielem DAAD, czyli Niemiecką Centralą Wymiany Akademickiej. Tematem będą prawdy i mity o  studiach, stypendiach i letnich kursach językowych w Niemczech.

Podczas spotkania z Ambasadą Republiki Federalnej Niemiec absolwenci programów stypendialnych opowiedzą w jaki sposób pobyty zagraniczne wpłynęły na ich ścieżkę zawodową, otwierając niektóre drzwi, w tym również do Ambasady Niemiec.

Spotkanie z przedstawicielami Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska) z pewnością przyniesie odpowiedzi na pytania: jakie benefity przynosi „w świecie biznesu” znajomość języka niemieckiego oraz czy umiejętność posługiwania się tym językiem liczy się tylko w firmach z kapitałem niemieckojęzycznym? Na tym  spotkaniu zaprezentowane zostaną  branże, które szczególnie czekają na specjalistów władających  językiem  niemieckim.

Podczas tygodnia otwartych drzwi Studium Języków Obcych Politechniki Śląskiej spróbuje odpowiedzieć na pytania: dlaczego warto wybrać lektorat języka niemieckiego, jak można przełamać barierę „Ich habe keine Ahnung” i przestać być wiecznie początkującym.

Ciekawą pozycją jest również możliwość wzięcia udziału w otwartej lekcji języka niemieckiego na poziomie A2.

Spotkania odbędą się w języku polskim.

Szczegółowe informacje 

a także na na Facebooku

41 wyświetleń