Cyberbezpieczeństwo - międzynarodowa konferencja dla studentów | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-05-14

Cyberbezpieczeństwo - międzynarodowa konferencja dla studentów

CyberLab
31 maja br. rozpoczyna się “CyberSecurity Roadshow 2021-22”. Spotkanie uruchamia - zakrojony na rok cykl edukacyjny - interaktywne forum dyskusyjne dla studentów i ekspertów z całego świata, wokół tematyki funkcjonowania ekosystemu cyberbezpieczeństwa.

"CyberSecurity Roadshow" powstał dzięki dynamicznemu rozwojowi Regionalnych Cyber Labów. Cyber Laby - to zapoczątkowana w Polsce - inicjatywa doceniona przez międzynarodowych ekspertów i liderów opinii w branży, jako benchmark w projektowaniu i kształtowaniu interdyscyplinarnej edukacji o cyberbezpieczeństwie, i wyzwaniach związanych z transformacją cyfrową. W inicjatywie uczestniczą studenci uczelni technicznych, biznesowych, prawniczych, medycznych i
mundurowych. Przygotowany przez nich, w październiku 2020 r., raport “Nowe otwarcie w edukacji ocyberbezpieczeństwie” jest analizą programów nauczania, pod kątem implementacji zagadnień ocyberbezpieczeństwie na politechnikach, wydziałach prawa, ekonomii/biznesu i medycynie.

Pierwsze spotkanie z cyklu CyberSecurity Roadshow będzie dyskusją ekspertów z międzynarodową społecznością studencką, o kluczowych możliwościach i wyzwaniach technologicznych wpływających na społeczeństwo i gospodarkę.

Transmisja wydarzenia online