Michał Żmudowski Ambasadorem Karier UE z ramienia Politechniki Gdańskiej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-05-11

Michał Żmudowski Ambasadorem Karier UE z ramienia Politechniki Gdańskiej

Ambasadorzy Karier
29 studentów wyłonionych spośród kandydatów z 48 uczelni, zostało Ambasadorami Karier UE w edycji 2021/2022. To rekordowe liczby w historii polskiego udziału w tym programie. Studentem reprezentującym Politechnikę Gdańską został Michał Żmudowski z Wydziału Zarządzania i Ekonomii.

Europejski Urząd Doboru Kadr ( EPSO) to program, którego celem jest promowanie możliwości kariery w UE i rozpowszechnianie informacji o charakterze pracy w instytucjach UE i możliwościach rekrutacyjnych. Zadanie to ambasadorzy mogą realizować m.in. dzięki udziałowi w targach pracy lub organizowaniu prezentacji dla innych studentów, aktywną obecność w internecie i mediach społecznościowych, a także budowanie sieci współpracy między uczelniami.

Udział w programie daje możliwość nawiązania współpracy z wysokimi rangą urzędnikami instytucji UE oraz ze studentami z całej Europy. To czas zdobycia doświadczenia w dziedzinie wystąpień publicznych, marketingu i HR-u, a także udział w różnego rodzaju szkoleniach.

–To cenne doświadczenie, które przydaje się w życiu i które może wzbogacić cv każdego studenta – mówi Michał Żmudowski, który jednocześnie pełni funkcję z-cy przewodniczącego SSPG ds. przedsiębiorczości. – Moje zadania jako ambasadora będą w części zbliżone do tych, które wykonuję obecnie w SSPG. Pomimo swojego doświadczenia, chciałbym również promować wśród studentów możliwość rozwoju swojej kariery w Unii Europejskiej. Prawdopodobnie wiele osób nie bierze pod uwagę pracy w instytucjach UE jako swojej przyszłej ścieżki zawodowej i warto, aby wskazać im drogę i pokazać możliwość działania w tą stronę.

Spośród wyłonionych przez uczelnie kandydatów, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów jako koordynator projektu w Polsce, wyróżni dwie osoby, które wezmą udział w szkoleniu organizowanym w Brukseli w październiku br. Wszyscy pozostali uczestnicy programu zostaną zaproszeni do udziału w szkoleniu w Warszawie z udziałem ekspertów EPSO.