Miłośnicy nurkowania poszukiwani do sekcji podwodnej PG | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-05-13

Miłośnicy nurkowania poszukiwani do sekcji podwodnej PG

Korab
Koło Naukowe Techniki Okrętowej KORAB zaprasza do powstającej sekcji podwodnej. To propozycja dla każdego, kto już złapał bakcyla nurkowania albo dopiero o tym marzy i chciałby wiązać z działalnością podwodną swoją edukację, karierę zawodową lub wolny czas.

Sekcja podwodna nie będzie typowym klubem nurkowym. To celowe szkolenie by poznać, zrozumieć, a w przyszłości bezpiecznie, własnymi siłami pracować w tym środowisku. Organizatorzy zapewniają, że znajdą pomysł na każdego studenta, doktoranta i pracownika.

Na start możliwy jest udział w trzech grupach projektów, obejmujących różne zagadnienia:

1. Nautilus – regatowa łódź podwodna z napędem mięśniowym (konstrukcja, technologia kompozytów, napęd i sterowanie, biomechanika)
  2. Archeologia podwodna we współpracy z Narodowym Muzeum Morskim, w ramach współpracy NMM-PG (sensory, monitoring, poszukiwania, pomiary, korozja, konserwacja, hydroakustyka, zdalnie sterowane i autonomiczne pojazdy podwodne, wyposażenie płetwonurka, urządzenia robocze i pomiarowe)
  3. Grafika 3D (skanowanie 3D pod wodą, fotografia i fotogrametria, cyfrowa rekonstrukcja wraków, symulacje CFD, wizualizacje VR)

Sekcja będziemy współpracować z Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku, Zakładem Robotyki Podwodnej IOiO PG oraz szkolić się pod opieką profesjonalistów ze szkoły płetwonurków PADI Gdynia Dive.

Spotkanie organizacyjne online odbędzie się 17 maja o godzinie 18.00

Dołącz do spotkania