Zamieszkaj w akademiku PG podczas wakacji! Rozpoczęła się „Akcja Lato 2021” | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-05-24

Zamieszkaj w akademiku PG podczas wakacji! Rozpoczęła się „Akcja Lato 2021”

Akademik PG
Akademiki Politechniki Gdańskiej będą jak co roku dostępne dla studentów również w okresie wakacyjnym. Do zadysponowania w ramach „Akcji Lato 2021” jest nieco ponad 1 tys. miejsc, o które można wnioskować od poniedziałku 24 maja.

"Akcja Lato” odbywa się na Politechnice Gdańskiej cyklicznie od kilku lat, umożliwiając studentom i studentkom PG możliwość zamieszkania w uczelnianych domach studenckich podczas przerwy wakacyjnej. Nie inaczej jest w tym roku: w ramach „Akcji Lato 2021” do zagospodarowania jest ok. 1 tys. miejsc w sześciu akademikach PG (DS2, DS3, DS6, DS8, DS9, DS10).

Zdaniem przedstawicieli Samorządu Studentów PG, którzy koordynują akcję, szansa na otrzymanie miejsca jest wysoka.

– W ubiegłym roku każdy zainteresowany, który poprawnie wypełnił i złożył wniosek, otrzymał możliwość zamieszkania w akademiku podczas letniej przerwy między zajęciami – podkreśla Justyna Jodłowska, zastępca przewodniczącego SSPG ds. socjalnych.

Co zrobić, żeby otrzymać miejsce w akademiku PG w ramach „Akcji Lato 2021”?

Przyjmowanie wniosków - wyłącznie drogą elektroniczną - rozpoczęło się w poniedziałek 24 maja, a zakończy się w niedzielę 30 maja. Wniosek (będący Załącznikiem nr 8e-w do Regulaminu świadczeń dla studentów PG) należy wydrukować i wypełnić, a następnie zeskanować (lub zrobić dokładne zdjęcie) i przesłać go w terminie na adres mailowy Rady Mieszkańców swojego akademika, lub na adres akcjalato@pg.edu.pl, przewidzianego dla studentów nie mieszkających obecnie w akademiku PG.

– Możliwość skorzystania z „Akcji Lato 2021” dotyczy każdego studenta PG, a pierwszeństwo do otrzymania miejsca mają przy tym osoby odbywające latem praktyki studenckie oraz dyplomanci – tłumaczy Justyna Jodłowska z SSPG.

Ze szczegółami dotyczącymi „Akcji Lato 2021” można zapoznać się na stronie Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej, gdzie znajdują się kompleksowe informacje dotyczące akcji, m.in.: zasady składania wniosków wraz z komunikatem prorektora PG ds. kształcenia, kryteria przyznawania miejsc, cennik, etc.

Terminarz „Akcji Lato 2021”:

  • 24-30 maja: składanie wniosków o miejsce na wakacje
  • 14 czerwca: publikacja wyników
  • 28 czerwca - 4 lipca - kwaterowanie studentów na wakacje
  • do 23 czerwca: rezygnacje z miejsc otrzymanych na wakacje
2318 wyświetleń