Czerwona Róża 2021- wybrano zwycięzców w etapie uczelnianym | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-21

Czerwona Róża 2021- wybrano zwycięzców w etapie uczelnianym

logo czerwonej róży
Najlepszy student i najlepsze koło naukowe wybrane w etapie uczelnianym konkursu Czerwonej Róży 2021.

15 czerwca 2021 r. zakończył się etap uczelniany Konkursu Czerwonej Róży 2021. Wyłonieni zostali zwycięzcy w kategoriach: „najlepszy student” oraz „najlepsze koło naukowe” na Politechnice Gdańskiej, którzy będą reprezentować uczelnię podczas etapu głównego konkursu - 15 listopada 2021 r.

Do rywalizacji przystąpiło troje wybitnych studentów, uzyskujących w okresie studiów bardzo wysokie oceny w nauce, a także aktywnych na rzecz różnych społeczności: Bartłomiej Borzyszkowski i Krystian Kupper z WETI oraz Marta Marszewska z WFTiMS. W konkursie wzięły udział także cztery koła naukowe, które mogą pochwalić się nieprzeciętnym dorobkiem w okresie ostatnich 3 lat: Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich Politechniki Gdańskiej z WEiA, koło naukowe Gradient  z WETI, Studenckie Koło Automatyków i Robotyków SKAR z WETI, Naukowe Koło Jakości i Produktywności z WZiE.

Komisja konkursowa, złożona z prodziekanów wszystkich wydziałów PG, w obecności prorektora ds. kształcenia prof. Marka Dzidy i koordynatora konkursu prof. Zygmunta Kurałowicza, po zapoznaniu się osiągnięciami kandydatów i wysłuchaniu prezentacji, w wybrała: Martę Marszewską z WFTiMS oraz Studenckie Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich Politechniki Gdańskiej z WEiA.

W kolejnym etapie, który odbędzie się na Uniwersytecie Gdańskim najlepsi studenci i koła naukowe z publicznych i niepublicznych szkół wyższych województwa pomorskiego będą rywalizować o Laur Czerwonej Róży. Nagrodą dla najlepszego studenta jest samochód osobowy, a dla zwycięskiego koła naukowego nagroda pieniężna w wysokości 12.000 zł.

Uroczysta gala podczas której poznamy zwycięzców odbędzie się 21 listopada 2021 r. na UG.

Więcej informacji o konkursie