Stypendia „Nowe technologie dla dziewczyn”. Nabór wniosków do 30 czerwca | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-28

Stypendia „Nowe technologie dla dziewczyn”. Nabór wniosków do 30 czerwca

grafika programu stypendialnego, na zdjęciu młoda dziewczyna, napis "nabór do stypendium 2021/2022"
Już tylko do 30 czerwca można aplikować o stypendia w ramach siódmej edycji programu „Nowe technologie dla dziewczyn”, prowadzonego przez Fundację Edukacyjną Perspektywy i firmę Intel. Do rozdysponowania jest dwadzieścia pięć stypendiów na rok akademicki 2021/2022, każde w wysokości 12 tys. zł brutto.

Program stypendialny skierowany jest w szczególności do studentek Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki oraz następujących kierunków z innych wydziałów:

• Automatyka i robotyka
  • Automatyka, cybernetyka i robotyka
  • Automatyka, robotyka i systemy sterowania
  • Elektronika i telekomunikacja
  • Elektrotechnika
  • Fizyka techniczna
  • Informatyka
  • Inżynieria biomedyczna
  • Inżynieria danych
  • Matematyka
  • Mechatronika
  • Nanotechnologia
  • Technologie kosmiczne i satelitarne

Inicjatywa Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i firmy Intel ma na celu zachęcenie dziewczyn do zainteresowania nowymi technologiami i wykształceniem, które wiąże się z ich tworzeniem, a także pomoc utalentowanym studentkom w planowaniu i budowaniu kariery zawodowej w branży technologicznej, czy też w nauce.
Więcej informacji o stypendiach