Żeglarze z Politechniki Gdańskiej niepokonani po raz ósmy | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-06-18

Żeglarze z Politechniki Gdańskiej niepokonani po raz ósmy

na zdjęciu załoga żeglarzy PG
Politechnika Gdańska od 2014 roku nieprzerwanie wygrywa Akademickie Mistrzostwa Polski w żeglarstwie. Regaty w Wilkasach potwierdziły świetne przygotowanie i żeglarski talent czterech załóg PG. W klasyfikacji zespołowej reprezentanci PG po raz ósmy z rzędu zajęli pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Indywidualnie wygrała załoga Marcina Styborskiego, która przed rokiem była trzecia. Na miejscu drugim przypłynął ostatecznie Aleksander Michalski z załogą, który przed rokiem był triumfatorem AMP. Tylko jednego małego punktu zabrakło Kacprowi Wysockiemu i jego załodze do wskoczenia na najniższy stopień podium. Aleksandra Jędryczka z załogą była bezkonkurencyjna wygrywając sześć z siedmiu wyścigów finałowych w srebrnej grupie.

PG Racing Team jest grupą regatową, którą opiekuje się i trenuje Jakub Pankowski.

W regatach reprezentowane były 34 uczelnie. 74 załogi na jachtach Omega, w klasie standard, zmagały się w bardzo wymagających warunkach. Jezioro Niegocin było świadkiem wywrotek, awarii, protestów i bezpardonowej walki na trasie, a wysoka fala, deszcz, a przede wszystkim silny wiatr stanowiły wyzwanie dla żeglarzy.

Trener: Jakub Pankowski (Centrum Sportu Akademickiego)

Załogi:

• Marcin Styborski, sternik (Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej – pracownik naukowo-dydaktyczny), Dawid Płotka (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa), Paweł Leksycki (Wydział Elektrotechniki i Automatyki), Tomasz Klimczuk (WTiMS – pracownik naukowo-dydaktyczny);
  • Aleksander Michalski,sternik (WIMiO), Jan Krasodomski (Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki), Jakub Padzik (WIMiO);
  • Kacper Wysocki, sternik (WIMIO), Jan Stremlau (Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska), Karolina Żurek (Wydział Zarządzania i Ekonomii);
  • Aleksandra Jędryczka, sterniczka (WIMiO), Kajetan Januszewski (WZiE), Tomasz Kochanowski (WILiś).

Wyniki AMP w żeglarstwie