IV edycja projektu Rzecznicy Talentów zakończona | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-07-08

IV edycja projektu Rzecznicy Talentów zakończona

Rzecznicy
Zakończyła się IV edycja projektu Rzecznicy Talentów - inicjatywa edukacyjna realizowana cyklicznie od 2012 roku przez Fundację JWP przy wsparciu partnerów i patronów.  Jednym z tegorocznych partnerów akcji zostało Biuro Karier Politechniki Gdańskiej.

Celem projektu jest popularyzacja wiedzy o ochronie własności intelektualnej i przemysłowej oraz promocja zawodu rzecznika patentowego jako możliwej ścieżki kariery. Projekt skierowany jest do studentów kierunków politechnicznych, nauk przyrodniczych i prawa, doktorantów, pracowników naukowych uczelni wyższych, a także przedsiębiorców i innowatorów ze start-upów. Obejmuje: cykl webinariów (szkoleń online) z zakresu ochrony własności intelektualnej i przemysłowej oraz konkurs o staż dedykowany uczestnikom projektu.

Laureatką tegorocznej edycji projektu została dr inż. Angela Andrzejewska – adiunkt na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska. Nagrodą w konkursie jest trzymiesięczny płatny staż w charakterze asystenta rzecznika patentowego w kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi Dorota Rzążewska sp.k.

Raport