WZiE PG oraz studenci International MBA wesprą orangutany z gdańskiego ZOO | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-07-26

WZiE PG oraz studenci International MBA wesprą orangutany z gdańskiego ZOO

Orangutan
1 lipca 2021 studenci XIII edycji programu International MBA rozpoczęli „Impact Project” - grywalizację której celem jest rozwój osobisty studentów MBA i jednocześnie pomoc orangutanom z gdańskiego ZOO.

Uczestnicy International MBA mają do wykonania w czasie trwania studiów 36 zadań, które są związane z czterema filarami merytorycznymi programu: Foundations, Strategic Thinking, People Management & Self-development oraz Operational Excellence. Gdy indywidualnie przekroczą ustalone w grywalizacji progi, otrzymają ciekawe nagrody. Jeśli zbiorą odpowiednią ilość bananów (wykonanych poprawnie zadań) razem z grupą, zaadoptują parę orangutanów – przedstawicieli zagrożonych gatunków – z gdańskiego ZOO – Raję i Alberta!

Orangutany z gdańskiego zoo są jedynymi przedstawicielami tego gatunku w Polce!

Uczestnictwo w grze jest dobrowolne i służy jako wartość dodana dla uczestników programu MBA.

„Impact Project” ma trzy główne cele:

• Motywacja do rozwoju kompetencji menedżerskich studentów International MBA. Zadania nawiązują do modelu kompetencji realizowanego na studiach International MBA, ale są też odpowiedzią na przygotowywane przez studentów na początku programu plany osobistego rozwoju.
  • Rozwijanie  sieci wzajemnych relacji w społeczności MBA. Część zadań grywalizacyjnych wymaga współpracy, dzielenia się wiedzą i wzajemnego wspierania się. Współdziałanie i różnorodność to ważne wartości naszego programu. Networking to również ważna motywacja kandydatów do udziału w studiach MBA, a „Impact Project” to jeden ze sposobów realizacji tej potrzeby.
  • Zaangażowanie społeczności MBA w realizację i promocję założeń społecznej odpowiedzialności, by absolwenci International MBA byli liderami zmian w swoim otoczeniu.

– Chcemy angażować się lokalnie i globalnie, działając proekologicznie. Adoptując zagrożony gatunek, jakim są orangutany, chcemy budować świadomość o zagrożeniach dotyczących dewastacji naturalnych siedlisk orangutanów i pozyskiwania terenów na plantacje lasów palmowych (#olejolej). – mówi dyrektor programu International MBA, dr Beata Krawczyk-Bryłka – Chcemy uwrażliwiać na temat zrównoważonego rozwoju  nie tylko studentów MBA, ale całe środowisko.

„Impact Project” realizowany jest w ramach programu International MBA przy specjalnym wsparciu Wydziału Zarządzania i Ekonomii PG. Grywalizacja powstała dzięki współpracy z Centrum Nowoczesnej Edukacji PG

Aby uzyskać więcej informacji o Imapct Project i programie International MBA in strategy, Project and Programme Menagement należy skontaktować się z biurem programu: mba@zie.pg.edu.pl

Ocalmy Orangutany. Kampania #OlejOlej