NutRedOx - spotkanie kończące działalność sieci | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-09-09

NutRedOx - spotkanie kończące działalność sieci

logo - nazwa projektu na białym tle
Na Politechnice Gdańskiej i w Hotelu Radisson w Gdańsku w dniach 19-21 września odbędzie się spotkanie kończące międzynarodowy projekt sieci COST Action (Cooperation in Science and Technology) o akronimie NutRedOx, którego partnerem jest nasza uczelnia, a wiceprzewodniczącą prof. Agnieszka Bartoszek z Wydziału Chemicznego.

Sieć NutRedOx zrzesza partnerów z obszaru nauki i technologii z 34 krajów z Europy, rejonu Morza Śródziemnego i Bliskiego Wschodu, a tematem wiodącym jest personalizowane odżywianie w starzejącym się społeczeństwie: kontrola redoks głównych chorób związanych z wiekiem (“Personalized Nutrition in aging society: redox control of major age related diseases”).

Działania partnerów, które realizowano przez ostatnie cztery lata, finansowane były w ramach Europejskiego Programu Ramowego Horyzont 2020.

W związku z pandemią COVID-19 ostatnie spotkanie w ramach sieci NutRedOx odbędzie się w formule hybrydowej, a program spotkania oprócz podsumowań będzie także obejmować sesję naukową prezentującą efekty współpracy pomiędzy instytucjami i naukowcami – beneficjentami tej inicjatywy.

Młodzi naukowcy z Politechniki Gdańskiej wielokrotnie korzystali z dofinansowania wyjazdów do laboratoriów w innych krajach (Serbia i Rumunia), uczestnictwa w międzynarodowych konferencjach i kursach, a także goszcząc kolegów z Włoch, Łotwy, Serbii i Armenii i realizując z nimi wspólnie projekty badawcze stanowiące podstawę późniejszych publikacji.

Zadania i zakres działań akcji COST NutRedOx przedstawia krótki film:

Więcej informacji o projekcie

247 wyświetleń