Posprzątajmy razem Motławę | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-09-17

Posprzątajmy razem Motławę

Mężczyzna pochylony nad workami ze śmieciami
Politechnika Gdańska i SKK Morzkulc we współpracy z kajakową przystanią Around Gdańsk i Fundacją Galar Gdański zapraszają 18 września na sprzątanie Motławy. Inicjatywa odbywa się w ramach 28. Akcji Sprzątania Świata, a czyszczenie rzeki ze śmiech odbędzie się z kajaków.

Kajakarze będą zbierali unoszące się na powierzchni Motławy odpady i przekazywali je na towarzyszące pomocnicze motorowe jednostki. Wszystkich chętnych do wzięcia udziału serdecznie zapraszamy, zostaną im nieodpłatnie udostępnione kajaki, kamizelki, rękawiczki, worki na odpady, chwytaki do podejmowania nieproszonych gości rzuconych ludzką ręką do naszej pięknej rzeki. Nie jest wymagane doświadczenie w pływaniu kajakiem, kajaki są stabilnego typu, na miejscu zapewnione jest szkolenie, popłyniemy w towarzystwie doświadczonych kajakarzy i instruktora kajakarskiego.

Przy okazji  będzie można zaznać niepowtarzalnych walorów panoramy starego Gdańska oglądanego z perspektywy żabiej. Po drodze będzie okazja zobaczyć takie atrakcje Gdańska jak m.in.: Żuraw, Sołdek, Wyspa Spichrzów, Wyspa Ołowianka, kładka na Ołowiankę, Kanał Raduni, Długie Pobrzeże, Polska Filharmonia Bałtycka, Stocznia Gdańska, Martwa Wisła oraz Kamienna Śluza i Opływ Motławy w zależności od warunków na wodzie.

Impreza trwać będzie około dwóch godzin i rozpocznie się o godzinie 12.00. Start i meta przy przystani Cesarskiej w Gdańsku, ul. Dokowa 1. Na miejscu jest możliwość zaparkowania pojazdu, przechowania rzeczy, których nie chcemy zabrać na kajak,  zapewniona też będzie toaleta i punkt gastronomiczny (z gorącą herbatą i skromnym poczęstunkiem regeneracyjnym)

Prosimy zabrać odpowiednią do warunków odzież - płyniemy bez względu na pogodę. Gwarantowane niezapomniane wrażenia, przychylność Neptuna i możliwość przybicia mokrej piątki na burcie Sołdka. Decyduje kolejność zgłoszeń, każde zostanie potwierdzone.

Zgłoszenia i informacje: lukasz.katlewicz@pg.edu.pl 

Jak się ubrać i przygotować

Więcej informacji o całej Akcji 

139 wyświetleń