Wizyta studyjna przedstawicieli Czeskiej Politechniki w Pradze | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-09-29

Wizyta studyjna przedstawicieli Czeskiej Politechniki w Pradze

Na zdjęciu: Tatiana Ilczyszyn (Biuro ZPR PG), Joanna Ziobro (DO), Jitka Svobodová (CTU), Agnieszka Lendzion (DZJ), Jaroslava Merunková (CTU), Marta Jankowska (DZJ), Renata Downar-Zapolska (DP), Agnieszka Cholewińska (DZJ), Monika Bizewska (BPO).
Na zdjęciu: Tatiana Ilczyszyn (Biuro ZPR PG), Joanna Ziobro (DO), Jitka Svobodová (CTU), Agnieszka Lendzion (DZJ), Jaroslava Merunková (CTU), Marta Jankowska (DZJ), Renata Downar-Zapolska (DP), Agnieszka Cholewińska (DZJ), Monika Bizewska (BPO). Fot. Joanna Szakoła / Politechnika Gdańska
Po raz kolejny goście z Czeskiej Politechniki w Pradze (CTU) odwiedzili Politechnikę Gdańską, aby wymienić się doświadczeniami i dobrymi praktykami dotyczącymi zarządzania projektami, finansami i kapitałem ludzkim oraz realizacją Strategii HR4R na uczelniach.

Na Politechnice Gdańskiej odbył się cykl spotkań z pracownikami różnych działów administracji: Zarządzania Jakością, Projektów, Zamówień Publicznych, Międzynarodowej Współpracy Akademickiej, Działu Osobowego, Biura Politechniki Otwartej, Centrum Usług Informatycznych oraz Biura Zintegrowanego Programu Rozwoju PG.

Rozmawiano o wyzwaniach związanych z działalnością uczelni, posiadaniem wyróżnienia HR Excellence in Research, zarządzaniem projektami i finansami, realizacją przetargów, a także o wsparciu IT i socjalnym dla pracowników, wymianie zagranicznej oraz działaniach podejmowanych na rzecz społeczeństwa lokalnego.

Panie Jitka Svobodová oraz Jaroslava Merunková z Instytutu Fizyki Technicznej i Eksperymentalnej CTU gościły na PG przez 5 dni (13-17.09.2021 r.), a ich przyjazd możliwy był dzięki dofinansowaniu z projektu wspierającego międzynarodową mobilność ze środków czeskiego Programu Operacyjnego Nauka, Rozwój i Edukacja.

Wizyta przedstawicieli CTU była już ich drugą wizytą studyjną na PG, podczas której występowaliśmy w roli doświadczonego partnera, a Dział Zarządzania Jakością – gospodarza wizyty.