100-lecie AZS Gdańsk oraz nagroda dla PG podczas Gali Sportu Akademickiego | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-10-22

100-lecie AZS Gdańsk oraz nagroda dla PG podczas Gali Sportu Akademickiego

Przedstawiciele PG trzymający dyplomy
Na zdjęciu od lewej: Andrzej Bussler, prezes AZS PG, prof. Krzysztof Wilde, rektor PG, Krzysztof Kaszuba, dyrektor Centrum Sportu Akademickiego PG oraz Kazimierz Rozwadowski, z-ca dyrektora w CSA PG. Fot. Agnieszka Głowacka/CSA 
Najlepsze uczelnie w cyklu AMP, w tym Politechnika Gdańska – Akademicki Mistrz Polski 2021, zostały uhonorowane podczas Gali Sportu Akademickiego w Europejskim Centrum Solidarności. Coroczne święto sportu akademickiego w tym roku zostało połączone z obchodami stulecia AZS Gdańsk. 

Podczas gali, która odbyła się 21 października, na scenie można było zobaczyć wielu medalistów olimpijskich z tego klubu, m.in. gimnastyka Leszka Blanika. Politechnikę Gdańską reprezentowali prof. Krzysztof Wilde, rektor, Krzysztof Kaszuba, dyrektor Centrum Sportu Akademickiego PG, Andrzej Bussler, prezes AZS PG oraz Kazimierz Rozwadowski, z-ca dyrektora w CSA PG. 

– To jest wspaniały jubileusz. Historia AZS Gdańsk rozpoczęła się jeszcze w trakcie rządów niemieckich, ale ten wysoki, silny i dynamiczny rozwój AZS to są lata powojenne. Jesteśmy niezmiernie dumni, że możemy spotkać się w Europejskim Centrum Solidarności, czyli symbolu tego, że jak się chce przezwyciężyć coś niedobrego to można to zrobić, ale tylko i wyłącznie razem – mówił prof. Krzysztof Wilde, rektor PG i prezes AZS Gdańsk.

Gwiazdami gali byli tegoroczni medaliści olimpijscy z Tokio. Do Gdańska przyjechali mistrzowie olimpijscy –  Anita Włodarczyk, Małgorzata Hołub-Kowalik, Dawid Tomala, Kajetan Duszyński i Karol Zalewski, a także inni medaliści Justyna Iskrzycka, Agnieszka Kobus-Zawojska, Maria Sajdak i Anna Puławska. Wszyscy obecni na gali sportowcy otrzymali wyjątkowe nagrody – Złote Gryfy.

Podczas gali uhonorowani zostali także zwycięzcy klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej AMP wywalczyła po raz kolejny Politechnika Gdańska, która na podium wyprzedziła Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Uniwersytet Warszawski. W trakcie uroczystości prof. Krzysztof Wilde, rektor PG otrzymał również złoty medal Polskiego Komitetu Olimpijskiego za zasługi dla polskiego ruchu olimpijskiego. 

– Pięknie się to ułożyło, bo obchodzimy stulecie i jednocześnie Politechnika Gdańska sięga po pierwsze miejsce. W tym roku było naprawdę ciężko, bo konkurencja deptała nam po piętach, ale udało się i obroniliśmy tytuł zeszłego roku – podkreślał prof. Krzysztof Wilde, rektor PG.

349 wyświetleń