70 lat WETI. Rozpoczyna się rok jubileuszowy wydziału | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-10-04

70 lat WETI. Rozpoczyna się rok jubileuszowy wydziału

Widok budynku WETI z lotu ptaka
5 października Politechnika Gdańska świętuje inaugurację obchodów 70-lecia Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki. To tylko początek wielu ciekawych wydarzeń, które wydział zaplanował w jubileuszowym roku akademickim.

Inauguracja obchodów 70-lecia WETi odbędzie się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku, w dniu 5 października o godzinie 18.00. Część oficjalna rozpocznie się wystąpieniami władz uczelni i wydziału, zaproszonych gości i przedstawiciela absolwentów. Następnie zgromadzeni goście będą mogli wysłuchać koncertu Leszka Możdżera, wybitnego muzyka jazzowego.

Patronaty honorowe nad tym przedsięwzięciem objęli: Dariusz Drelich, wojewoda pomorski, Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego, oraz Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Miasta Gdańska.

Cały rok akademicki 2021/2022 będzie bogaty w wydarzenia rocznicowe, których zwieńczeniem będzie jubileuszowa sesja 26 maja 2022. Zaplanowano m.in. studencki dzień wydziału, spotkanie absolwentów WETI, wydziałowy piknik oraz konkursy dla pracowników i studentów. Powstaną też dzieła sztuki upamiętniające tę rocznicę. Wszystkie informacje będą sukcesywnie uzupełniane na dedykowanej stronie internetowej.

Organizatorzy Jubileuszu zapraszają wszystkich związanych z wydziałem – pracowników, studentów i absolwentów – nie tylko do udziału w wydarzeniach, ale także do aktywnego kształtowania rocznicowego roku