Stypendia dla nowo przyjętych studentów zagranicznych - nabór wniosków | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-10-18

Stypendia dla nowo przyjętych studentów zagranicznych - nabór wniosków

Grupa trzech studentek i studenta przy stole przed laptopem
Dział Międzynarodowej Współpracy Akademickiej Politechniki Gdańskiej zaprasza nowo przyjętych studentów zagranicznych do składania wniosków o stypendia. Pięciu najlepszych studentów na studia I stopnia oraz dwóch najlepszych studentów na studia II stopnia otrzyma miesięczne stypendium w wysokości 1250 zł.

Kto może ubiegać się o stypendium?

Do składania wniosków w konkursie o stypendium są uprawnieni nowo przyjęci cudzoziemcy na studia I i II stopnia na Politechnice Gdańskiej na zasadach odpłatności (wg Załącznika do Pisma okólnego Rektora PG nr 63/2020 z 10 grudnia 2020).

Jak aplikować?

Wymienione poniżej dokumenty należy przesłać wraz z wnioskiem (do pobrania TUTAJ) na adres mailowy study@pg.edu.pl do dnia 29.10.2021.

Studenci I stopnia studiów:

• wyniki egzaminu państwowego z matematyki i przedmiotu dodatkowego (zgodnie z zasadami rekrutacji)
  • świadectwo ukończenia szkoły średniej wraz z ocenami
  • oficjalna skala ocen
    Dodatkowo: dokumenty potwierdzające wybitne osiągnięcia, np. dyplom laureata w konkursie (max. 5).

Studenci II stopnia studiów:

• dyplom ukończenia studiów I stopnia
  • suplement/wykaz ocen
  • oficjalna skala ocen
    Dodatkowo: dokumenty potwierdzające wybitne osiągnięcia, np. dyplom laureata w konkursie), kopia artykułu opublikowanego w czasopiśmie naukowym (max. 5).

Przyjmowane są dokumenty wydane w języku angielskim, lub przetłumaczone na język polski przez tłumacza przysięgłego/tłumaczenie oficjalne.

Stypendium może być przedłużone na kolejny rok akademicki w przypadku zaliczenia roku akademickiego bez długu punktowego. Regulamin stypendium do pobrania TUTAJ

Wyniki zostaną ogłoszone 22.11.2021na stronie DMWA (www.pg.edu.pl/international).