Executive MBA na PG wśród najlepszych w rankingu Perspektyw | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-11-24

Executive MBA na PG wśród najlepszych w rankingu Perspektyw

Białe logo MBA na granatowym tle
Program  International MBA in Strategy, Programme and Project Management zajął siódme miejsce w rankingu Perspektyw!

Program Executive MBA na PG po raz pierwszy zajął tak wysoką lokatę w rankingu, przeskakując o 3 pozycje w stosunku do poprzedniego zestawienia przeprowadzonego w 2018 roku. 

Ranking studiów MBA przygotowywany przez Fundację Perspektywy jest jednym z najdłużej prowadzonych, a także najbardziej znanych zestawień tego typu w Polsce. W tegorocznej edycji rankingu zostało sklasyfikowanych 41 programów. Program MBA mógł być uwzględniony w tegorocznym rankingu, jeśli spełniał następujące wymagania: aktywność   rekrutacja studentów i prowadzenie zajęć, powstanie programu przed rokiem 2019, czyli realizacja co najmniej drugiej edycji studiów oraz program studiów liczący co najmniej 300 godzin zajęć. 

Metodologia rankingu

W procesie oceny programów MBA branych jest pod uwagę 6 głównych kryteriów tj. ranga i prestiż programu, opinia absolwentów, jakość studentów, jakość kadry, merytoryczne cechy programu, wsparcie procesu kształcenia, ranga i prestiż programu. W każdym z tych kryteriów badane są różne aspekty. W tegorocznej edycji wzięto pod uwagę 24 wskaźniki związane z prowadzeniem programu MBA. Badanie polega na przeprowadzeniu ankiet wśród organizatorów studiów, absolwentów programów oraz pracodawców. Następnie wyniki badania są uwzględniane w rankingu z odpowiednią wagą. Zgodnie z zasadami przyjętymi przez Kapitułę, programy, których łączny wynik punktowy nie różni się więcej niż o 0,5 procent, są klasyfikowane na tej samej pozycji.

W tegorocznej edycji rankingu pierwsze miejsce zajął Program Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego. Na podium znalazły się także: Canadian Executive MBA (CEMBA) Szkoły Głównej Handlowej (II miejsce) i emba@uw - Executive MBA prowadzony przez Międzynarodowe Centrum Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (III miejsce).

Więcej informacji o rankingu

178 wyświetleń