O kulisach zarządzania dużą korporacją gospodarczą | Politechnika Gdańska

Treść strony

Aktualności

Data dodania: 2021-11-08

O kulisach zarządzania dużą korporacją gospodarczą

Paweł Olechnowicz
Politechnika Otwarta zaprasza na spotkanie z Pawłem Olechnowiczem, autorem książki „Dziwne przypadki polskiego menedżera”, podczas którego dowiemy się o kulisach wielu decyzji, reakcji rządzących oraz metodach pracy i zarządzania dużą korporacją gospodarczą.

Historia Pawła Olechnowicza, wybitnego menedżera i twórcy sukcesu grupy Lotos pokazuje, że na szczyt międzynarodowego biznesu wiedzie długa i trudna droga. Losy Pawła Olechnowicza prowadzą z małej wsi na Wileńszczyźnie przez studia w Krakowie, dyrektorowanie w elbląskim Zamechu, pracę w zarządzie międzynarodowego koncernu ABB w Zurychu, aż do Gdańska, gdzie zbudował nowoczesną firmę zarządzaną według międzynarodowych standardów.

Pod jego zarządem niewielka Rafineria Gdańska zmieniła się w jeden z najnowocześniejszych koncernów naftowych w Europie. Choć po zmianie władzy w Polsce w 2015 i odwołaniu ze stanowiska zajął się działalnością innowacyjną we własnej spółce to jego dokonania w Lotosie i dalsze losy tej firmy i jego są wciąż żywe i stanowią kanwę wielu debat i dyskusji.

Spotkanie odbędzie się: 16 listopada 2021 roku / wtorek  w godz. 15.00–16.30 w Auli Politechniki Gdańskiej, Gmach Główny, II piętro.

Wstęp wolny, liczba miejsc jest ograniczona.

Wejście na spotkanie nastąpi tylko za okazaniem bezpłatnych biletów otrzymanych w wyniku dokonania rezerwacji. Uczestnicy spotkania będą mogli zakupić książkę na stoisku wydawniczym oraz otrzymać autograf autora.

260 wyświetleń