Prof. Katarzyna Zielonko-Jung członkinią Rady Klimatycznej | Politechnika Gdańska

Data dodania: 2021-11-10

Prof. Katarzyna Zielonko-Jung członkinią Rady Klimatycznej

Dwie osoby trzymające dyplom nominacji do Rady stojące na tle obrazu
Fot. mat WAch
Dr hab. inż. arch. Katarzyna Zielonko-Jung z Katedry z Wydziału Architektury została powołana do Rady Klimatycznej przy UN Global Compact Network Polska - organizacji działającej na rzecz środowiska, praw człowieka, przeciwdziałania korupcji oraz godnej i legalnej pracy.

UN Global Compact ( UNGC) jest instytucją powołana przez Sekretarza Generalnego ONZ. Powołana w jej strukturach Rada Klimatyczna UNGCN to nowopowstałe ciało doradcze i merytoryczne, dostarczające ekspertyz w ramach programów prowadzonych w UNGC Poland.

W skład rady  wchodzi 22 naukowców z różnych uczelni w Polsce, reprezentujących wiele dyscyplin naukowych. Wśród licznych zadań , które stoją przed Radą Klimatyczną są m.in. działania na rzecz edukacji klimatycznej w Polsce oraz wdrażanie celów zrównoważonego rozwoju.

Dr hab. inż. arch. Katarzyna Zielonko-Jung pracuje w  Katedrze Projektowania Środowiskowego. Jest współtwórczynią programu i wykładowczynią na studiach podyplomowych Architektura i Budownictwo Proekologiczne. Jest także czynną zawodowo architektką, współpracującą z różnymi zespołami projektowymi oraz członkinią Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej miasta Gdyni. Autorka licznych publikacji polskich i zagranicznych związanych z problematyką architektury proekologicznej w tym w szczególności jej związków ze zjawiskami mikroklimatycznymi w środowisku miejskim.